Në radhë


10 vjeçari që bën super akrobaci në traktor

384 Shikime
syrinet
1
Postuar me 02 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ratanjith Patil, 10 vjeç, është bërë një mjeshtër prapa timonit të parmendës së familjes duke kryer gjeste të guximshme sikur të ishte lindur për këtë gjë.

I riu, nga Sangli, Maharashtra, Indi tha: ‘Më pëlqen të bëj këto marifete. Më mbush me emocion dhe adrenalinë. Më pëlqen kur njerëzit brohorasin për mua ndërsa u tregojnë atyre se çfarë mund të bëj me traktorin tim.’

Ratanjith mësoi të drejtonte një traktor nga xhaxhai i tij Dhanajay Patil, 40 vjeç, kur ai ishte vetëm shtatë vjeç.
Që nga ajo kohë, ai ka ushtruar tre orë në ditë.

Por ajo çfarë është e frikshme është se ky djalë i vogël nuk mban asnjë mjet mbrojtës në momentet e akrobacive në traktor.

‘Ka të bëjë me truket dhe i njoh shumë mirë. Jam shumë i vëmendshëm kur performoj dhe nuk kam frikë nga ndonjë incident i pafat. Unë jam shumë i guximshëm’, tregon vogëlushi.

Veprimet e Ratanjith e kanë bërë atë një yll në fshatin e tij dhe xhaxhai i cili e mësoi është shumë krenar.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë