Në radhë


50 shqiptarë të bllokuar në kufirin slloven, thirrje Ramës: Na ndihmo të kthehemi në familje

322 Shikime
syrinet
1
Postuar me 02 Apr 2020 / Në kategorinë News & Politics

Rreth 50 shqiptarë kanë mbetur prej një jave të bllokuar në kufirin e Sllovenisë, për shkak se nuk lejohen të vazhdojnë rrugën dhe të kthehen në Shqipëri. Në një thirrje dëshpëruese ata i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të ndërhyjë me qëllim që këta shtetas të kthehen pranë familjeve të tyre dhe të mos mbeten rrugëve të Evropës

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë