Alarm nga Wahtsapp, aplikacioni sulmohet nga hakerat

86 Shikime
syrinet
1
Postuar me 09 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Kërkim nga: Dikla Barda, Roman Zaikin dhe Oded Vanunu

Sipas burimeve të sigurta, WhatsApp, aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook ka mbi 1.5 miliardë përdorues në mbi 180 vende.

Mesatarja e përdoruesve kontrollojnë WhatsApp-in më shumë se 23 herë në ditë. Dhe, numri i përdoruesve të WhatsApp në SHBA parashikohet të rritet në 25.6 milionë deri në vitin 2021.

Duke pasur parasysh të gjitha mashtrimet e bëra publike deri më tani në të gjitha format e mundshme, mundësia për mashtrime në internet, thashetheme dhe lajme të rreme është e madhe.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas