Në radhë


Alpinisti 20 vjeçar ngjit ndërtesën më të lartë të Evropës

239 Shikime
syrinet
1
Postuar me 22 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një alpinist i guximshëm u ngjit në Shard në një lartësi prej 310 metrash.

George King-Thompson, 20 vjeç nga Oksfordi, theu të gjitha rregullat dhe të gjitha pritshmëritë duke bërë ngjitjen spektakolare.

Ai përshkoi ndërtesën më të lartë në Bashkimin Evropian në vetëm 45 minuta.

Udhëtarët u bllokuan për pak kohë kur Stacioni Ura e Londrës u mbyll për një periudhë të shkurtër, dhe King-Thompson më vonë u mor në kujdes nga policia pasi ai u zbrit nga ndërtesa rreth orës 5 të mëngjesit në 8 korrik.

Në një përpjekje për të dekurajuar çdo alpinist të ardhshëm pronarët e The Shard, Teighmore Limited, ngritën një veprim juridik kundër 20-vjeçarit për thyerjen e një urdhri për të parandaluar shkelësit e ardhshëm.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë