Në radhë


Amsterdam: Punonjësit kthejnë rrjetin hekurudhor në një tunel rrugësh në kohë rekord

261 Shikime
syrinet
1
Postuar me 05 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Punëtorët e ndërtimit në Amsterdam kanë zëvendësuar një rrjet hekurudhor dhe kanë ndërtuar një tunel të ri rrugor betoni në vetëm tre ditë.

Një afat mahnitës tregon ekipin që punon natën dhe ditën për të hequr infrastrukturën e vjetër dhe për ta zëvendësuar atë me një dizajn të ri në atë që duhet të jetë koha rekord.

Si pjesë e punës ata krijuan gjithashtu një tunel i ri rrugor prej 3000 tonësh dhe arritën ta përfundojnë një orë para afatit.

Projekti i ndërtimit ishte pjesë e një zgjerimi 2 miliardë dollarësh të stacionit të trenit në Amsterdam dhe zonën përreth.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë