Në radhë


Arkeologët zbulojnë 'tunelet e thesareve' 800-vjeçare, ndërtuar nga Kalorësit Templarë

286 Shikime
syrinet
1
Postuar me 23 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Sekretet e Kalorësve Templarë janë zbuluar nga arkeologët në Izrael.

U zbuluan një sërë tunelesh të humbura që çojnë në një kullë me thesare, të cilat murgjit legjendar të luftëtarëve do i kishin përdorur për të transportuar arin e tyre rreth 800 vjet më parë.

Mbetjet e ambienteve ekstravagante të ushtarëve u zbuluan gjithashtu në qytetin antik Acre, në bregdetin e Izraelit.

Dr. Albert Lin, një arkeolog amerikan, udhëhoqi kontrollin gjatë një dokumentari të National Geographic.

Dr Lin tha: 'Unë jam në Izrael në kërkim të Kalorësve Templarë. Këta murgj të luftëtarëve janë objekte të legjendës dhe të historisë së njerëzimit, dhe kështu është edhe ari i tyre.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë