Autobusi që ecën, një projekt is ë ardhmes

137 Shikime
syrinet
1
Postuar me 30 Mar 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Projektet inovative për transportin publik sa vjen dhe po bëhen më të jashtëzakonshme. Mendjet kreative kanë arritur deri aty sa kanë menduar një autobus i cili do të jetë në gjendje edhe të ecë madje. Në rastet e kryqëzimeve të rrugore në rast kur do të ketë ura etj ky autobus do të jetë ‘i aftë’ t’i kalojë ato pa vështirësi duke qenë se do të jetë i aftë të ecë.

Vetëm ndryshueshmëria midis distancës së rrotave do të lejojë platformën me gjashtë mbështetëse për të udhëtuar përgjatë një trajektoreje të lakuar dhe të përkulet nën ura.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas