Në radhë


Aventurieri britanik bëhet i pari që ecën 6,000 km përgjatë lumit Yangtze në Kinë

237 Shikime
syrinet
1
Postuar me 13 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ash Dykes, 28 vjeç, mblodhi një numër të madh ndjekësish në internet pasi miliona vëzhguan përparimin e tij në udhëtimin e rrezikshëm që ndërmori në një lartësi të madhe nga niveli i detit. Një aventurier britanik është bërë personi i parë që ecën në gjatësinë 6,000 km të lumit Yangtze në Kinë.

Pas dy vjetësh planifikimi, Ash Dykes, 28 vjeç, mbaroi dje ekspeditën e tij.

Ai u bë viral në të gjithë Kinën pasi miliona ndoqën rrugëtimin e tij në internet dhe në TV.

Në fazat e hershme, ai u ndoq për dy ditë nga një tufë ujqish të uritur, që sapo kishin vrarë një grua vendase.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë