Në radhë

Balena sulmon dy vajza
syrinet
127 Shikime

Balena ‘luan’ kukafshehtas me foshnjën gjashtë muajshe

187 Shikime
syrinet
1
Postuar me 11 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ky është momenti i adhurueshëm kur një fëmijë është duke luajtur kukafshehtas me një balenë.

Ndërveprimi i bukur u kap në kamerë në bordin e një anije ku një balenë ishte duke parë një varkë në Golfo Nuevo, Patagonia, Argjentinë.

Alberto Alcantara punon për kompaninë e kontrollit të balenave Yelloë Submarine dhe e nxori vajzën e tij Azul në një udhëtim si pjesë e një udhëtimi me stafin.

Dhe videoja tregon se kjo balenë ishte shumë e lumtur që Azul kishte bërë udhëtimin në varkë pasi duket se është duke u argëtuar me vogëlushen.

Balena duket se po përplaset lart e poshtë në ujë duke luajtur kukafshehtas për kënaqësinë e Azulit gjashtëmuajsh e cila duket e lumtur dhe argëtohet.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

Balena sulmon dy vajza
syrinet
127 Shikime