Në radhë


Bandat e majmunëve sulmojnë vendasit dhe vizitorët, shumë braktisin shtëpitë

94 Shikime
syrinet
1
Postuar me 25 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një bandë majmunësh thuajse ‘po pushtojnë’ një manastir në Indi, pasi kanë filluar të sulmojnë gjerësisht njerëzit dhe madje edhe fëmijët.

Komuniteti që jeton në Vrindavan të Uttar Pradesh, kanë braktisur plotësisht shtëpitë e tyre pas sulmeve agresive nga këta majmunë që janë jo pak të egër pasi kanë edhe dhëmbë të fuqishëm.

Disa nga banorët kanë vendosur ‘të rezistojnë’ duke vendosur hekura në dritaret e tyre dhe duke izoluar dyert.

Sipas disa informacioneve këto kafshë në të kaluarën jetonin në harmoni me njerëzit dhe nuk shfaqnin shenja agresiviteti si edhe po bëjnë kohët e fundit.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë