Në radhë


Banorwt menduan se erdhi ‘fundi i botws’, pushton zonën

141 Shikime
syrinet
1
Postuar me 04 Dec 2021 / Në kategorinë People & Blogs

Banorët në ishullin indonezian Java janë larguar nga një shtëllungë e madhe hiri pasi një vullkan aktiv shpërtheu për herë të dytë në muaj.

Nuk është raportuar ende për viktima dhe evakuimet janë duke u zhvilluar, thanë zyrtarët.

Dëshmitarët thanë se një shi i dendur i hirit vullkanik nga mali Semeru po fshinte diellin në dy rrethe lokale.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë