Në radhë


Baristi jep dorëheqjen duke kënduar

73 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një barist kanadez i Starbucks u bë një hero në internet kur e la punën e tij në zinxhirin e kafesë duke kënduar një këngë mbushur me shpjegime që e kishte shkruar posaçërisht për shefin e tij.

Anesti Danelis, një komedian muzikor nga Toronto, i shndërroi fantazitë e shumë njerëzve në një realitet kur e dha lamtumirën për punën e tij prej tre vjet e gjysmësh me një këngë origjinale që ai titulloi 'F ** k This, I Quit.

Në videon që ai ndau në YouTube dhe Twitter më 9 dhjetor, Anesti ka në duar kitarën e tij teksa iu drejtohet klientëve dhe punonjësve në Starbucks në skajin perëndimor të Torontos.

'Unë kam punuar këtu për disa vjet dhe ka qenë aq bukur. Bashkëpunëtorët e mi, i shikoja të gjitha fytyrat tuaja të bukura çdo ditë,' thotë ai, duke shpjeguar këngën që e interpretoi posaçërisht për menaxherin e tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë