Në radhë


‘Bebja Flluskë’ mahnit mjekët, lind brenda qeses amniotike

218 Shikime
syrinet
1
Postuar me 15 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një foshnjë e porsalindur i mahniti mjekët kur lindi me prerje çezariane brenda qeses amniotike ndërsa ende lundronte në brendësi të saj.

E quajtur "Bebja Flluskë" lindi pas 36 javësh, në Fuzhou, kryeqyteti i Provincës Fujian në Kinën Lindore, me një peshë të shëndetshme 2.5 kg.

Ai nuk mori frymë vetvetiu për dy minuta të tjera derisa mjekët e nxorën fëmijën nga qesja e tij mbrojtëse.

Mjekët në Spitalin e Maternitetit dhe Kujdesit Shëndetësor Fujian, vendosën ta nxjerrin djalin akoma brenda qeses amniotike në një operacion cezarian urgjent në 16 korrik të këtij viti.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë