Në radhë


Blue, roboti që ndihmon në punët e shtëpisë

436 Shikime
syrinet
1
Postuar me 23 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ai ka krahë mekanike si një aparat gjimnastikor, por i përdor ato me butësi për të palosur me kujdes peshqirët, vendos dhe aiatemon lule në vazo dhe kap objektet e vogla, si vida.

Është Blue, roboti me kosto të ulët i projektuar nga Universiteti Amerikan i Berkeley për t'u kontrolluar nga inteligjenca artificiale dhe për të mësuar nga gabimet e tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë