Në radhë


Dështon keq në prezantim live ‘Cybertruck-u elektrik’ i Teslas

97 Shikime
syrinet
1
Postuar me 22 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Drejtori i Përgjithshëm i Teslas, Elon Musk ka zbuluar automjetin e fundit elektrik të kompanisë, një kamion elektrik që synon të marrë tregun e kamionëve të rëndë.

'Cybertruck', është një kamion elektrik që do të dalë në prodhim në vitin 2021, tha Musk në Los Angeles Show të enjten.

Gjatë demonstrimit të drejtpërdrejtë, Musk u krenua se panelet e trupit të kamionit janë bërë prej 'çeliku të trashë shumë të fortë', i cili është 'me të vërtetë i vështirë për t’u shpuar' dhe madje mund të përballojë edhe një plumb 9 mm.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë