‘Dhuna ndaj grave, të rrisim ndërgjegjësimin për zhdukjen e këtij fenomeni’

88 Shikime
syrinet
1
Postuar me 25 Nov 2020 / Në kategorinë News & Politics

Presidenca e Republikës, është veshur këtë mbrëmje me ngjyrën portokalli, që simbolizon Ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave.
‘Në Ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave është e domosdoshme për të rritur ndërgjegjësimin e shoqërisë sonë në shtimin e përpjekjeve për zhdukjen e këtij fenomeni.
Pandemia COVID-19 ka ndikuar akoma më shumë në rritjen e rrezikut të dhunës, veçanërisht të dhunës në familje për gratë dhe vajzat, duke treguar se për disa prej tyre as shtëpia nuk është vend i sigurtë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas