Në radhë


Djali nëntë vjeçar qan me gëzim pas trajtimit të fundit me kimioterapi

229 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një djalë nëntë vjeçar qau me lotë gëzimi ndërsa mori dozën e tij të fundit të ilaçeve të kimioterapisë pasi fitoi betejën e tij tre-vjeçare me kancerin.

Ashley Cotter, 28 vjeç, nga Norman, Oklahoma, tha për ABC se djali i saj Steven ishte gjashtë vjeç kur u diagnostikua me leukemi limfoblastike akute me rrezik të lartë për jetën në gusht të vitit 2016-të.

Ai filloi trajtimin e kimioterapisë vetëm disa ditë më vonë dhe vazhdoi të merrte ilaçet çdo ditë për tre vitet e fundit deri të shtunën e kësaj jave.

Nëna e Stivenit postoi në Facebook një video emocionale të tij duke u ulur në tryezën e dhomës së tyre të ngrënies, menjëherë para se të merrte dozën e fundit të pilulave.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë