Në radhë

Safet Gjici per ujin e pijshem
syrinet
72 Shikime

Droni kap momentin kur balena shndërron ujin në një ngjyrë të verdhë të mistershme

202 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Krijesa më e madhe në planet ka lënë studiues dhe fotografë të habitur pasi ajo ka lëshuar një solucion teksa lundronte në brigjet e Australisë duke e kthyer ujin në të verdhë të ndritshme.

Fotografi i peizazheve, Ian Wiese ishte duke filmuar në Point Picquet, në jug të Perth, pasi balena blu migronte në jug përgjatë vijës bregdetare të Australisë Perëndimore.

Momenti u kao nga një ekip monitorimi balenash, i përbërë nga vullnetarë që regjistrojnë këto kafshë ndërsa ato shkojnë drejt ujërave më të freskëta.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

Safet Gjici per ujin e pijshem
syrinet
72 Shikime