Në radhë


E pabesueshme/ Pishina më e thellë në botë përmban një qytet të tërë nënujor

168 Shikime
syrinet
1
Postuar me 13 Jul 2021 / Në kategorinë Entertainment

Deri më tani qyteti më i shtrenjtë në botë i shtrenjtë në botë, Dubai është mburrur me rrokaqiellet më të gjata dhe qendrat më të mëdha tregtare në botë.

Por këtë janë qyteti vendosi një rekord të ri botërore për pishinën më të madhe dhe më të thellë në botë pasi qyteti më i madh i Emirateve të Bashkuara Arabe përpiqet të tërheq turistë mes pandemisë. "Kjo pishinë është 60 metra e thellë, 15 metra e thellë se çdo pishinë tjetër në botë", shpjegon Jarod Jablonski, drejtor i Deep Dive Dubai, i cili menaxhon projektin.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë