Në radhë


E rrallë, njihuni me murgeshat që praktikojnë arte marciale

293 Shikime
syrinet
1
Postuar me 23 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Kjo murgeshë ka një dëshirë të guximshme për famë pasi është nismëtarja në Nepal që praktikon arte marciale bashkë me grupin e saj.

Murgeshat e Urdhrit Buddhist Drukpa stërviten tre orë në ditë, dhe thyejnë tulla me duar pa kurrëfarë mbrojtje.

Heroinat në Himalaje, janë gratë e forta që dikur shpërndanin furnizime në fshatrat në vështirësi pas një tërmeti që goditi Kathmandu në vitin 2015.

Murgeshat kung fu kanë mësuar gjithashtu klasa të vetëmbrojtjes për gratë dhe kanë përshkuar 22,000 km për të protestuar ndaj trafikimit njerëzor të grave dhe vajzat.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë