Eksperimenti me vezën në -27 gradë Celsius

308 Shikime
syrinet
1
Postuar me 14 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një dimër i vonë e ‘pushtoi’ ShBA këtë vit duke bërë qe edhe në pranverë në muajin mars të ketë rreshje bore të konsiderueshme dhe temperatura ekstremisht të ulëta deri në -27 gradë C.

Si është edhe rasti në Minesota ku njerëzit gjerësisht filluan të realizonin video për të faktuar temperaturat e ulëta që nga uji i cili ngrin që në ajër deri tek rasti i vezës që ndërsa në disa vende mund të piqet nga e nxehta e temperaturave të larta në Minesota ngrin sapo çahet lëvorja.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas