Në radhë


Emiratet e Bashkuara Arabe fillojnë prodhimin e 30,000 midhjeve në muaj

473 Shikime
syrinet
1
Postuar me 02 May 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Para se Emiratet e Bashkuara Arabe të njiheshin për pasurinë e madhe të tyre të naftës, rajoni kishte një burim tjetër të pasurisë të lidhura me ostriket, perlat e tyre.

Tani një lloj i ri i ostrikes po lulëzon në Gjirin Persik, një lloj i ngrënshëm. Dhe së shpejti ata mund të ndihmojnë Emiratet e Bashkuara Arabe të zvogëlojnë nevojën e tyre për të importuar deri në 85% të ushqimit të tyre, duke përfshirë ostriket evropiane.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas