Në radhë


Filmohet gjarpri i porsalindur brenda qeses amniotike

171 Shikime
syrinet
1
Postuar me 30 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Kjo video tregon momentin e rrallë kur një gjarpër i porsalindur shkëputet nga qesja e tij amniotike dhe merr frymën e tij të parë.

Zvarraniku ka lindur brenda qeses së tejdukshme dhe mund të shihet duke u përplëlitur brenda, para se të dalë përfundimisht pasi e çan atë.

Momenti është kapur në kamerë nga fotografi Dominic Greves i cili mbeti i mahnitur kur pa zvarranikun e porsalindur tek tentonte të shkëputej nga qesja amniotike.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë