Në radhë


Filmohet nga kamera e fshehur: Leopardi i rritur, loz si i vogël

404 Shikime
syrinet
1
Postuar me 04 Nov 2019 / Në kategorinë Pets & Animals

Është macja më e rrallë në botë dhe është parë duke u rrotulluar në një lulishte dhe duke luajtur 'si një kotele' në pamjet e jashtëzakonshme të kamerave të fshehura në momentin kur nuk e kupton aspak se është duke u filmuar.

Leopardi i egër Amur u filmua në ‘Land of Leopard National Park’ në Primorsky Krai, Rusi, të premten.

Klipi i adhurueshëm tregon macen e madhe e gjinisë mashkullore që fërkon fytyrën përgjatë dyshemesë ndërsa shtrëngon një pjesë të degës së rënë të cilën edhe është duke e përdorur si një lodër.

Ndërsa dëgjohet tingulli i gjetheve të thata dhe barit, leopardi ngrihet dhe shkon larg.

Një zëdhënës i parkut kombëtar tha: 'Përkundër moshës së tij të vjetër, leopardi mashkull tregoi shëndet të shkëlqyeshëm dhe një humor të mirë gjatë të premtes. Para kamerës, grabitqari luante si një kotele shtëpiake.'

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë