Në radhë


Fshati ku prej 10 vitesh lindin vetëm vajza

163 Shikime
syrinet
1
Postuar me 11 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ekzistojnë disa fshatra indiane ku nuk lindin më djem por vetëm vajza, dhe tani nga Polonia, mbërrin një histori e ngjashme pasi ekziston një vend tek i cili lindin po ashtu vetëm vajza dhe prej shumë kohësh nuk ka më një foshnjë mashkull.

Në fshatin Miejsce Odrzanskie, në jug-perëndim të vendit, bëhen 10 vjet që nga lindja e një djali.

Kryetari madje premtoi një shpërblim për fëmijën e radhës, i cili arrin të prishë traditën e vajzave që kanë lindur në fshat në dekadën e fundit.

Ajo e Miejsce Odrzanskie është një rast që ka zgjuar interesin e mediave ndërkombëtare pasi faqja në Facebook e fshatit ndau disa foto të ekipit vendor të 'zjarrfikësve të vegjël vullnetarë', të përbërë ekskluzivisht nga vajza për këtë rast. "Nuk ka meshkuj në fshat," shpjegoi ai.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë