Në radhë


Gjilpërë tatuazhi në prehistori

87 Shikime
syrinet
1
Postuar me 27 Mar 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Tatimi i trupit të njeriut në prehistori nuk është diskutuar shumë sepse në të vërtetë nuk ekzistojnë prova të dukshme se njerëzit bënin të tilla.

Së fundmi studiuesit kanë zbuluar një gjilpërë e cila sipas tyre në epoka të hershme është përdorur pikërisht për të bërë tatuazhe.

Mjeti është ruajtur në një kuti për më shumë se 40 vjet dhe tani më në fund është identifikuar se është përdorur së bashku me bojë dhe posaçërisht për të vizatuar tatuazhe.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë