Në radhë


Gruaja mahnitet kur shikon një merimangë gjigante ‘në kurrizin’ e grerëzës

546 Shikime
syrinet
1
Postuar me 25 Jul 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një grua e tronditur ka filmuar një lloj grerëze që tërhiqte një merimangë të paralizuar pavarësisht ndryshimeve në madhësinë e trupit

Donna dhe Mark Pantuso ishin duke shijuar mbrëmjen e tyre në Roswell, New Meksiko , kur u bënë dëshmitarë të skenës më 8 korrik.

Kjo lloj grerëze e njohur për konsum të merimangave tarantula, u filmua duke zvarritur një merimangë gjigante të vdekur në të gjithë oborrin e pronës së Pantusos.
"Ky djalë është i fortë," thotë zonja Pantuso kur filmon skenën.

Megjithëse merimanga duket e vdekur, mësuesja Marita De La Pena, 38 vjeçe, tha se tarantula në të vërtetë është paralizuar me shumë mundësi nga helmi i kësaj grerëze.

Duke arritur deri në 11 centimetra në gjatësi, tarantulat gjenden kryesisht në të gjithë Amerikën Jugore dhe Qendrore dhe në Shtetet e Bashkuara në jug.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë