Në radhë


Grupi i artistëve të rrallë: performojnë të verbër dhe kërcejnë pa muzikë

176 Shikime
syrinet
1
Postuar me 10 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Themeluar në vitin 1987, Trupa e Arteve Performuese të Personave me Aftësi të Kufizuara realizon disa nga vallet, shfaqjet dhe operat më magjepsëse dhe me koreografi profesionale që keni ndjekur ndonjëherë.

Një pjesë e kërcimtareve janë shurdh dhe përdorin dridhjet e trupit për të interpretuar tingullin; ato që nuk shikojnë, muzikantet përdorin modele frymëmarrjeje për të mbajtur ritmin.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë