Në radhë


Grupi që këndon këngë për të lehtësuar momentet e fundit të jetës

419 Shikime
syrinet
1
Postuar me 21 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Jeta është si një këngë. Ka titull dhe ritëm dhe një fillim të caktuar, ka një moment të mesëm dhe një fund.

‘Kori i Threshold’ e merr këtë metaforë kënge fjalë për fjalë dhe e përdor atë për të rehatuar individët e sëmurë në mënyrë terminale me muzikë dhe harmoni.

Ndërsa këndojnë në shtratin e vdekjes, njerëzit u kanë thënë këngëtarëve se ndjejnë më pak dhimbje, ankth dhe vetmi në momentet e tyre të vështira.

Sot, grupi është zgjeruar anë e mbanë botës duke e kaluar vendin e origjinës, San Franciskon duke krijuar kështu në total 150 korë në të gjithë botën.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë