Në radhë

anija
syrinet
39 Shikime

Hëna Blu anija kozmike e njeriut më të pasur në botë

545 Shikime
syrinet
1
Postuar me 10 May 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos, ka njoftuar se do të dërgojë një anije kozmike në Hënë.
Manjati i Amazon tha se kompania e tij hapësinore "Origjina Blu" do të lëshojë një anije robotike pa pilot në madhësinë e një shtëpie.

Njohur si ‘Hëna Blu’, anija kozmike është në gjendje të mbajë katër sonda dhe përdor një motor raketë të sapo projektuar.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

anija
syrinet
39 Shikime