Në radhë


Historia e çuditshme e ‘njeriut të gjelbër’

1077 Shikime
syrinet
1
Postuar me 24 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një maskë e ngjashme me fytyrën e mbytur në gjelbërim, dhe një gojë e shpërfytyruar. Ndonjëherë e bukur, ndonjëherë e shëmtuar kjo shëmbëlltyrë misterioze kaq e zakonshme në skulpturën mesjetare njihet si 'njeriu i gjelbër'.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë