Incident për festa, plagosen njerëzit me tullumbacet me kupona

341 Shikime
syrinet
1
Postuar me 24 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Pesë persona janë dërguar në spital dhe disa të tjerë janë lënduar pasi u kapën në një tufë tullumbacesh ndërsa po bënin blerjet e festave në Westfield në perëndim të Sidneit.

Rreth 150 blerës u mblodhën në qendrën tregtare në Parramatta të hënën kur edhe ndodhi një rënie në masë e tullumbaceve në mesnatë që përmbante kartat e dhuratave dhe kuponat që promovonin dyqanin e ndaluar të 'Westfield' '33 orë.'

Por promovimi i Krishtlindjes u shndërrua në kaos ndërsa turmat e njerëzve u shkelën mes tyre ndërsa nxituan të marrin në duart e tyre balonat prej ari dhe të bardha që binin nga tavani.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas