Ishulli që pushtohet nga gaforret, quhet ishulli i Krishtlindjeve

46 Shikime
syrinet
1
Postuar me 15 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

E kuqe e ndritshme është ngjyra e zakonshme, por ekzistojnë mostra të cilat mund të jenë edhe portokalli dhe më rrallë disa kafshë të tilla janë të purpurta.

Ato janë një lloj i madh gaforresh. Dhe trupi i rritur i njërës prej tyre mund të matet deri në 116 mm. Guaska e gaforreve të kuqe të Ishullit të Krishtlindjes është e rrumbullakët dhe i mbyll mushkëritë dhe gushat e tyre.

Kthetrat e tyre janë zakonisht të një madhësie të barabartë. Meshkujt rriten më shumë se femrat, ndërsa femrat kanë një bark shumë më të gjerë dhe zakonisht kanë kthetra më të vogla se meshkujt.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas