Japoni: Testimi shkon me sukses, makina fluturuese qëndron pezull

634 Shikime
syrinet
1
Postuar me 06 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Qeveria japoneze synon të ketë njerëz që drejtojnë makina fluturuese deri në vitet 2030. Bota futuriste e përshkruar në ‘Kthehu tek E Ardhmja’ mund të ishte më afër nga sa mendonim deri më tani.

Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe është në gjendje të qëndrojë pezull në mënyrë të qëndrueshme për rreth një minutë duke përdorur katër helmetat e saj të rrumbulla.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas