Në radhë

Pamjet nga Klosi
syrinet
120 Shikime

Jeta në Mars, shfaqen pamjet e fundit shkrepur nga roveri i NASA-s

357 Shikime
syrinet
1
Postuar me 25 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një panoramë mahnitëse e Marsit tregon vendin e fundit të pushimit të Opportunity në të.

Imazhi është një seri prej 354 fotografish individuale të mbledhura nga roveri për një periudhë 29-ditore para se të mbyllet plotësisht dhe të deklarohet 'i shkatërruar' nga agjencia hapësinore amerikane në fillim të këtij viti.

Peizazhi i shkretë Marsian i njohur si ‘Lugina e këmbënguljes’ ishte gjëja e fundit që roveri fotografoi dhe tani shërben si varreza e tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

Pamjet nga Klosi
syrinet
120 Shikime