Në radhë


Jimi Hendrix i dhuroi pantallonat, humb miliona pasi i rrinin të gjata

209 Shikime
syrinet
1
Postuar me 03 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një burrë të cilit iu dhanë një palë pantallona nga Jimi Hendrix dhe që mund t’i kishte shitur deri në 29,000 $ thotë se ato sot janë të pavlera pasi ai i ka shkurtuar thuajse 8 cm në mënyrë që të mund t’i vishte vetë.

Mickey Martin, tani 73 vjeç, thotë se mbeti i shtangur kur iu dorëzuan pantallonat legjendare të kitaristit gjatë një koncerti në Cheltenham, në shkurt të vitit 1967 kur ai ishte vetëm 21 vjeç.

Martin kishte qenë duke luajtur bilardo kur pronari i klubit Cheltenham në Blue Moon u fut brenda dhe i kërkoi dikujt të punonte atë mbrëmje ndërsa kishte mungesë në staf.

Mickey më pas i kaloi orët e ardhshme duke konsumuar me radhë disa pije të lehta nga bari ku Hendrix dhe grupi i tij performuan dhe thotë se e gjeti veten në dhomën e zhveshjes pas shfaqjes.

Hendrix tregoi mirënjohjen e tij për punën e palodhur të Martin.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë