Jupiter is so close you can see its moons with just binoculars.mp4

178 Shikime
syrinet
1
Postuar me 10 Jun 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Për dashamirët e hapësirës në mbarë botën, muaji i qershorit do të jetë yjor: Jupiteri do të jetë i dukshëm, dhe ata që dëshirojnë të shikojnë Hënat e tij mjafton të kenë një palë dylbi dhe do mund t’i shikojnë pa asnjë problem.

NASA ka thënë se Jupiteri "është më i dukshëm se çdo herë tjetër dhe më i shndtritshëm këtë muaj" dhe mund të vërehet në detaje me vetëm një minimum të pajisjeve, shrkuan CNN.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas