Në radhë


‘Kështjella prej pambuku’ me 17 burime natyrore të nxehta

71 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Thellë brenda qytetit greko-romak të Hierapolis-it, në Turqi, shtrihet vendi më relaksues i këtij shteti. Nga një distancë, pishinat e bardha pezull të Pamukkale ngjasojnë me një kështjellë pambuku me gëzof.

Por me një vështrim nga afër zbulohet se pishinat kanë mure gëlqerorë dhe ujë me minerale. Pishinat ftuese thuhet se përmbajnë veti shëruese që përmirësojnë lëkurën, sytë dhe presionin e gjakut.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë