Në radhë


Kërcen nën ritmin e muzikës elektronike, papagalli bëhet hit në internet

366 Shikime
syrinet
1
Postuar me 30 Jul 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një papagall kërcimtar ka fituar famë në internet pasi performoi një valle tradicionale ballkanike në sinkron me një remix elektronik të një kënge popullore ruse.

Muzika që luhet është një melodi vallëzimi nga Lezginka, nga rajoni i Kaukazit të Veriut, e cila është realizuar tradicionalisht nga një njeri që imiton një shqiponjë dhe kërcen në ajër.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë