Në radhë


Këto kafshë lundrojnë nga Japonia drejt SHBA prej vitit 2011, ja përse

839 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Vite pasi një tërmet masiv dhe një cunami shkatërruan rajonin Tohoku të Japonisë, ne po shohim ende efektet, madje në Shtetet e Bashkuara.

Mbeturinat e zhvendosur nga stuhia kanë përfunduar në brigjet e SHBA, duke sjellë në bord një mori të krijesave japoneze të detit.

Gati 300 lloje të jovertebrorëve dhe peshqve janë kthyer në plazhe në veriperëndim të Paqësorit dhe po vazhdojnë akoma të zhvendosen.

Deri në vitin 2017, studiuesit kishin numëruar të paktën 634 copë mbeturina nga Japonia të ngarkuara me kafshë që vinin në Oregoni dhe Uashingtoni, sipas një studimi të botuar në revistën Science atë vit.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë