Kapriçot e aurorave norvegjeze, kur shfaqen ato?

52 Shikime
syrinet
1
Postuar me 15 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një udhëtim dimëror në Norvegji nuk është një pushim, është një përvojë e vërtetë për t’u provuar. Fotoreporterët Elisa Piemontesi dhe Lorenzo Lucca nga Italia, kanë zgjedhur të shkojnë përtej Rrethit Arktik, ku temperaturat janë më ekstreme, drita dhe ngjyrat janë të ndryshme nga tonat.

Është mbretëria e dritave veriore, qetësia dhe natyra. Vendet skandinave janë një përzierje e natyrës dhe dizenjos.

Udhëtimi ishte më së shumti natën dhe në fakt në lundrim Elisa ishte me fat që të shihte Aurora Boreale për herë të parë. Një emocion unik, i papërshkrueshëm për të jetuar.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas