Kompania shpërndan kafe me dron

27 Shikime
syrinet
1
Postuar me 15 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ka më shumë se pesë vjet që Jeff Bezos zbuloi planet e ofrimit të dronit nga Amazon në "60 Minuta". Që nga ideimi, progresi ka qenë i ngadalshëm.

Por në një zhvillim që tregon për potencialin e fushës, Wing, kompania e shpërndarjes së dronëve të kompanisë alfabetike të Google, njoftoi të martën se po dërgon ushqime dhe sende të tjera brenda disa minutave në një numër të kufizuar shtëpish në rrethinat e Kanberrit, kryeqytetit të Australisë.

Interesi për shpërndarjen me dronë shpërtheu në dhjetor 2013-të, kur Bezos tha se dorëzimi me dron ishte i mundshëm për katër ose pesë vjet në të ardhmen.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas