Krijohet pajisja që kthen sinjalet e trurit në fjalë

1097 Shikime
syrinet
1
Postuar me 30 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një dekoder i bazuar në inteligjencën artificiale përkthen aktivitetin e trurit në fjalë. Ky është hapi i parë drejt ndërfaqeve të ardhshme të makinerisë-tru që rivendosin aftësinë për të folur me ata që nuk mund ta bëjnë më këtë për shkak të aksidenteve ose sëmundjeve si Parkinson dhe SLA.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas