Krijohet roboti i trajnuar për t’ju ushqyer

1011 Shikime
syrinet
1
Postuar me 15 Mar 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Studiuesit në Universitetin e Uashingtonit po punojnë në një sistem robotik që mund të ndihmojë në lehtësimin e jetës së njerëzve.
Pas identifikimit të ushqimeve të ndryshme në një pjatë, robotët mund të mësojnë se si të përdorin një pirun për të marrë dhe për të ofruar kafshatën e duhur në gojën e një njeriu.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas