Në radhë


Ky James Bond Aston Martin është shitur në ankand për 6.4 milionë dollarë

825 Shikime
syrinet
1
Postuar me 16 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një ofertues fitues tani është ligjërisht i aftë të vozisë në makinën më të famshme të botës e cila është bërë pjesë e filmit të James Bond një Aston Martin.

Ai person mori vetëm çelësat për makinën Aston Martin DB5 të vitit 1965 për një vlerë prej 6.4 milionë dollarë në një ankand klasik të makinave në Monterey, Kaliforni.

Blerja është bërë në shtëpinë e ankandit, RM Ankand. Identiteti i blerësit nuk është bërë i ditur.

Ndoshta nuk është një ide e mirë që pronari i ri ta përdorë atë në rrugë por makina është plotësisht funksionale dhe është tërësisht e ligjshme në rrugë.

Kjo makinë fillimisht u krijua për të promovuar filmin Thunderball, por në të vërtetë nuk u shfaq në film.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë