Në radhë


Ky robot me dy këmbë një ditë mund të sjellë pako në shtëpitë tona

974 Shikime
syrinet
1
Postuar me 22 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një ekip inxhinierësh nga Universiteti i Oregonit zbuloi sot një robot të ri i cili qëndron në këmbë dhe quhet Cassie.

Roboti me dy këmbë nuk është aspak i lehtë për t'u bërë. Filmi i robotit që përpiqen të ecë dhe të rrëzohet në shumë momente, por Cassie ama duket shumë më e balancuar.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë