Në radhë


Lind kotelja me dy kokë që po lufton me jetën

226 Shikime
syrinet
1
Postuar me 12 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një kotele e vogël po lufton për jetën pasi ka lindur me dy koka.

Krijesa e dobët ka lindur në Ratchaburi, Tajlandën qendrore, të hënën në mbrëmje dhe kishte nevojë për CPR për të qëndruar gjallë.

Pronari Chabaprai Nilpet, 52 vjeç, e ka përshkruar kafshën e saj si një fat dhe i ka dhënë dy emrat e saj, Ngern dhe Thong, që do të thotë para dhe ar.

Chabaprai u kthye në shtëpi nga puna për të gjetur macen e saj Persiane Snoë e cila ishte duke u përpjekur të lindte këlyshin e çuditshëm.

Ajo tashmë kishte dorëzuar një kotele të shëndetshme, por dy të tjerët në pjellë nuk do të dilnin, kështu që ajo e nxitoi atë te vetja e cila kryente një seksion cezariane urgjente.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë