Në radhë


Lloji i ri i kancerit 'Vaksina' ndihmon sistemin imunitar në shkatërrimin e tyre

1094 Shikime
syrinet
1
Postuar me 11 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Studiuesit kanë shpikur një lloj të ri të imunoterapisë së kancerit duke injektuar tumoret me një seri stimulantësh. Terapia eksperimentale tërheq vëmendjen e sistemit imunitar të trupit, kështu që mund të vijë dhe të shkatërrojë masat kancerogjene.

Qasja radikale e re tashmë ka dhënë një premtim në pacientët me një formë të avancuar të limfomës jo-Hodgkin që reziston trajtimet konvencionale dhe aktualisht po testohet në një shumëllojshmëri të kancerave të egër.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë