Në radhë


Maja 2,000 metër e lartë e Kinës ku ndodhen tempujt budistë

297 Shikime
syrinet
1
Postuar me 01 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Samiti i Artë i Reve të Kuqe është kulmi i qetësisë. Një shkëmb shkëmbi që ngrihet lart nga mali i Kinës Fanjingshan në Malet Wuling, ajo ngjitet mbi retë. Dy tempuj ulen pranë kësaj çudie natyrale të izoluar: Tempulli i Budës dhe tempulli Maitreya. Budistët vijnë këtu për të adhuruar dhe për të marrë bukurinë natyrore të rezervës malore më biodiversale të Kinës, të quajtur një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë