Në radhë


Mali shumë ngjyrësh në mes të shkretëtirës

64 Shikime
syrinet
1
Postuar me 08 Jan 2020 / Në kategorinë Film & Animation

Kjo rrugë me tulla të verdhë nuk çon në OZ si në film por është testamenti i një njeriu për dashurinë e tij ndaj Zotit.

Vendosur në mes të shkretëtirës në Kaliforninë Jugore, në Niland, Salvation Mountain u krijua nga një artist 80 vjeçar amator, Leonard Knight.

Leonard Knight nuk kishte asnjë talent dhe asnjë kualifikim megjithatë ai ka ndërtuar, pikturuar Malin e Shpëtimit që nga viti 1985.

Ai është 50 metra i gjatë, 150 metra i gjerë dhe është bërë tërësisht nga argjila vendase, nga kashta dhe bojëra të ndryshme, materiale të riciklueshme dhe çdo gjë tjetër që krijuesi i saj mund të merrte në duart e tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë